Siteniz İçin Canlı Destek Modülü “Zopim”

Web Sayfanıza Canlı Destek Modülümü arıyorsunuz? Msn, Live Zila kullandınız ve hoşunuza gitmiyor mu? İşte karşınızda ” Zopim”….. 

 1. Neden Zopim?

Sayfanızda canlı destek vermek istiyorsanız, Zopimi mutlaka deneyin derim. Canlı destek  amacıyla kullanılan Msn görselllik ve kullanışlılık açısından uygun değil. Live Zilla Programı (canlı destek sistemi) ücretsiz olması, ziyaretçilerinizle yaptığınız görüşmeleri  kaydedebilme ve birden fazla departman oluşturabilme gibi özellikleriyle ön planda . Ama Zopim Facebook tarzı iletişim penceresi olan sayfanın neresinde olursanız olun sağ alt köşede(veya isteğe bağlı sol köşede) konumlanan çeşitli renk ayarlamaları yapılarak sitenize uyumlu hale getirebileceğiniz bir sistem.

 1. Zopim Özellikleri:

a) Renk ayarları yaparak görsel açıdan sayfanızı tamamlayan bir görünüm oluşturabilirsiniz.

b) Sayfanıza kaç kişinin girdiğini görebilir, istediğiniz kişiyi Banlayarak sayfanıza bir daha girmesini engelleyebilirsiniz.

c) Sayfanıza ziyaretçinin nereden girdiğini ve hangi anahtar kelimeyi kullandığını gösterir.

d) Birden fazla departman(Ajan) açabilme özelliği.

e) Ziyaretçilerle konuşmalarınızı kaydeder.(bu çok önemli bir özellik)

f) Yapacağınız ayarlamayla sayfanıza giren kişiye direk” hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabilirim” gibi yazıları otomatik olarak yazdırabilirsiniz.

g) Eğer sayfanızda canlı destek veremediğiniz zamanlar olursa, zopim ziyaretçilerden mail adresi, herhangi bir ileti tel no gibi bilgileri isteyebilir.

h) Zopime üye olduğunuzda size verilecek olan kod parçacığını sayfanızın body taglarının arasında herhangi bir yere yazarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 1. Zopim Ücretli mi?

Zopimi 14 gün boyunca istediğiniz gibi (yani istediğiniz değişikleri yaparak) kullanabilirsiniz. Ancak 14 gün sonunda sizden zopimi satın almanızı istenecektir. Zopimin istediğiniz paketini kullanabilirsiniz. Ama para vermek istemiyorum diyiyorsanız,  üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan ve sadece bir departmanlı olarak  kullabilirsiniz.

Zopimi kullanan refarans sayfalarından birine bakmak için link:

http://ukashbest.com/

Zopime kayıt olmak istiyorsanız:

https://www.zopim.com/#signup

Eğer anlatamadığım veya anlatmadığım konular varsa yorumlardan sorabilirsiniz.

8 Comments

 • m. ali 10 Kasım 2012 Reply

  zopim i e ticaret sitesine kurma imkanımız varmıdır. teşekkürler.

 • evden eve nakliyat 07 Aralık 2012 Reply

  harika bir paylaşım ve bilgilendirme siteme nerden ziyaretçi geldiğini öğrenmme için güzel bir bilgi oldu çok teşekkür ederim

 • Bünyamin Gürbüz 06 Ocak 2013 Reply

  Peki Türkçeleştirmeyi nasıl yapıyoruz ?

  • aytdogan 07 Ocak 2013 Reply

   Zopim çok yakın zamanda yeni arayüzüne kavuştu. Daha önce kullandığı arayüzü classic olarak adlandırılıyor. Türkçeleştirme işlemini eski arayüzü üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle http://classic.zopim.com/ bu adresten zopime giriş yapınız. classiz arayüzü biraz incelerseniz kolaylıkla türkçeleştirme işlemini yapabilirsiniz. Hatta Pencere rengini – saydamlığını dahi değiştirebilirsiniz. Tabi bu özellik deneme süresince (14 gün) için geçerlidir. Türkçeleştirme işlemi için yaptığınız değişikler ise süreklidir.

 • sahin 27 Şubat 2013 Reply

  canlı destek butonu sağaltta çıkıyo çok fazla belli olmuyo bunu yukılara biryerlere taşıyamazmıyız

  • admin 28 Şubat 2013 Reply

   standart olarak sağ alt köşede bulunur. İsterseniz kontrol panelinden sol alt köşeye alabilirsiniz. Kullanıcılar bu tür sistemlerde canlı desteğin sayfa altında olmasına daha duyarlıdırlar.

 • Pingback: Siteniz İçin Canlı Destek Modülü “Zopim”

 • Web Tasarımı 05 Temmuz 2013 Reply

  Başarılı bir çalışma ellerinize sağlık fakat departmanlı kullanım kısmını anlayamadım.

Bir Cevap Yazın