reklam

Turkcell VINN E3131Cs2 Bilgisayar Nasıl Yüklenir?

Turkcell VINN E3131Cs2

VINN ile dizüstü bilgisayarınızla Turkcell’in kapsama alanındaki her yerden zaman ve mekan sınırlaması olmadan internete bağlanabilir. e-postanızı okuyup cevaplayabilir, dilerseniz kurumsal app’nizi tanımlayarak şirket ağınıza erişebilirsiniz.

VINN’ın KURULUMU

Öncelikle;

Eğer işletim sistemniz Vista veya üstü ise(Vista Windows 7,8) Başlat menüsünü tıklayınız. Menünün altında “dosya veya program ara ” kısmına gelip tıklayın ve “Ağ Bağlantıları” yazıp Enteri tıklayın. Bilgisayar ikonlu ağ bağdaştırıcılarının olduğu bir sayfa açılacak. Ağ Bağdaştırıcısı bir veya birden fazla olabilir. Her birinin üstüne gelip sağı tıklayarak  “Devren Dışı Bırak”ı tıklayın. Aksi taktirde Pcniz  hem VINNı hemde ethernet bağdaştırıcısını gördüğünden internete bağlanamazsınız.

Sırasıyla Başlat menüsünü tıklayın sonra denetim masasını, sonra “Ağ Bağlantısı”i tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta “Ağ bağlantılarını görüntüle”yi tılayın.  Bilgisayar ikonlu ağ bağdaştırıcılarının olduğu bir sayfa açılacak. Ağ Bağdaştırıcısı bir veya birden fazla olabilir. Her birinin üstüne gelip sağı tıklayarak  “Devren Dışı Bırak”ı tıklayın. Aksi taktirde Pcniz  hem VINNı hemde ethernet bağdaştırıcısını gördüğünden internete bağlanamazsınız.

VINNI bilgisayarınıza takınız. İşletim sistemi VINNI otomatik olarak görür ve kurulumu başlatır.

Kurulum tamamlandığında VINN web yönetim sayfası görüntülenir ve VINN ağa otomatik olarak bağlanır. Web Yönetim sayfası VINNI bilgisayara her takışınızda otomatik olarak algılayacaktır.

 

OLASI SORUNLAR

Bilgisayar VINNın otomatik olarak başlatmazsa, Bilgisayarıma girip Hİlinki tıklayınız ve dosyanın içinden AutoRun.exe dosyasını bulup  çift tıklayarak çalıştırı.(NOT: Bilgisyarınız bu dosyayı virüs olarak algılayabilir. bunun için antivirüs programınızı inaktif etmelisiniz. (sağ altta bulunan antivirüs ikonun üsüne gelip sağ tıklayın ve çıkış-exiti deyin.))

Halen Ağa Bağlı değilseniz, aygıt durumunu kontrol etmek için internet tarayıcınızı(oprera, explorer, chorme, firefox….) çalıştırıp adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın. Eğer sayfa görüntülenemiyor ise VINNI bilgisayardan çıkarıp tekrar takın ve  aynı işlemleri deneyin.

Bütün bu işlemlerden sonra VINN Çalışmıyor, USB görmüyor ise VINN içindeki PC yi görme dosyaları bozulmuş olabilir. Bu durumda VINNınızı en yakın TURKCELL İletişim Bayisine götürünüz.

UFAK BİR HATIRLATMA;  eğer olurda Bir gün VINNdan vazgeçer ve TTNET İnternet veya kablolu – kablosuz internet kullanmaya başlarsanız sayfanın başında belirttiğim ağ bağdaştırıcısını “devre dışı bırak” dediğiniz için bağlanmaz. Bunun için Ağ bağdaştırıcısı sayfasına tekrar girip sağı tıklayıp “Etkinleştir”i tıklamalısınız.

EĞER BAĞLANTI SORUNUNUZ OLURSA VEYA BAĞLANAMAZSANIZ SAYFANIN EN ALTINDA BULUNAN YORUMLAR KISMINDAN BANA YAZABİLİRSİNİZ.

YORUMLARINIZ ESİRGEMEMENİZ DİLEĞİYLE ESEN KALIN…….

 

18 Comments
 1. tuğçe can
  • admin
 2. HİCRAN
  • admin
 3. kürşat
 4. aysel
  • admin
 5. Selim
  • admin
 6. Selim
  • admin
 7. ali
  • admin
 8. ali
 9. ADEM
  • admin
 10. Mehmet
 11. Rahman SANDIKCI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir